روایت اولین ها در المپیک 2012 لندن

به نقل از خبرگزاری فاکس نیوز، المپیک تابستانی 2012 نیز پایان گرفت.

همزمان با برگزاری آخرین روز از بازی های این دوره لیستی از اولین ها را جمع اؤری کرده ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

1- اولین مدال طلا

 اولین مدال طلای مسابقات توسط نماینده کشور چین در رشته ی تفنگ بادی 10 متر زنان کسب شد .

یی سیلینگ 23 ساله در این ارتباط گفت:  پس از بردن طلا احساس کردم سبک شده ام و تمام فشار ها از روی دوشم برداشته  شده است.

 2- اولین جابه جائی رکورد جهانی

 ایم دونگ هیون، نماینده ی تیر وکمان از کشور کره جنوبی که مشکل بینائی نیز دارد توانست اولین رکورد  جهانی المپیک 2012 لندن را به ثبت  برساند او رکورد 696 امتیاز خود را سه امتیاز بهبود بخشید.

 او در حالی مدال طلای تیمی را نیز از آن خود کرد که  حتی موفق به خواندن اعداد روی تابلوی امتیازات نیز نبود.

3- اولین مدال کسب شده در دو ماده ی دوی 100 متر و 200 متر توسط 1 نفر

یوسین بولت، سریع ترین مرد جهان،  توانست اولین فردی باشد که تا به حال مدال طلای المپیک در رشته ی دو و میدانی را در دو ماده 100 متر و 200 متر مردان همزمان کسب کند.

4- اولین مدال کشور گابن

 نماینده ی سنگین وزن تکواندو از کشور گابن، با کسب مدال نقره،  اولین ورزشکار این کشور است که تا به حال موفق به کسب مدال در المپیک شده است.

5-  اولین نماینده ی زن از کشور سعودی

جدال شاهرخانی اولین نماینده زن از کشور عربستان سعودی است که تا به حال در رقابت های المپیک شرکت کرده است او در رشته ی جودو در وزن 78+  کیلو گرم شرکت کرد.

6- بریتانیا

در رقابت های بوکس زنان که اولین حضور خود را در المپیک داشت اولین مدال طلا در المپیک برای بوکسور های زن نماینده ی کشور بریتانیا ثبت شد.

7-انگلیس

اولین کشوری ست که تا به حال سه مرتبه میزبان مسابقات المپیک بوده که به ترتیب در سال های 1908 و 1948 این میزبانی را بر عهده گرفته است.

 

 

/ 0 نظر / 18 بازدید